logo global water filtry do wody
SKLEP INTERNETOWY

Woda z lodowca - z czego wynika jej popularność?

Opublikowano: 9 marca 2022

Dbanie o odpowiednie nawodnienie organizmu jest istotnym czynnikiem pozwalającym nam na utrzymanie prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. W trakcie wykonywania codziennych czynności dochodzi do jej utraty, dlatego tak ważne jest regularne uzupełnianie płynów. Szacuje się, że dorosły człowiek powinien wypijać minimum 2 litry wody dziennie. Na szczęście na rynku mamy dostęp do wielu rodzajów wód, wśród których na pewno znajdziemy odpowiednią dla siebie. Jednym z budzących naszą ciekawość rozwiązań jest woda z lodowca, która od pewnego czasu zyskuje na popularności. W takim razie — czym właściwie jest i ile kosztuje woda z lodowca?

Czym jest woda z lodowca do picia?

Ten rodzaj wody pozyskiwany jest z topniejących się gór lodowych. Jej zdobycie jest nie lada wyzwaniem, zarówno pod kątem technicznym, jak i fizycznym. Jest to niebezpieczna wyprawa, do której trzeba się odpowiednio przygotować. Zamknięcie jej w butelce wymaga udania się łodzią w konkretne miejsce, pobrania lodu, odesłaniu go na brzeg i poddaniu płukaniu, topnieniu, a w końcowym etapie butelkowaniu.

Woda z lodowca - gdzie kupić?

Woda lodowcowa nie jest powszechnie dostępnym towarem, gdyż jej pozyskiwanie jest niezwykle niebezpieczne oraz trudne. Z tego powodu chcąc zaopatrzyć się w tak luksusowy napój, musimy liczyć się z trudnościami w jego zakupie. Woda z lodowca jest oferowana w najbardziej ekskluzywnym restauracjach, a także możemy ją nabyć w prestiżowych i eleganckich domach handlowych, jakim z pewnością jest Harrods zlokalizowany w Londynie.

Jej zdobycie nie należy do najłatwiejszym nie tylko ze względu na skomplikowany proces pozyskiwania, ale także jest ono wynikiem wysokiej ceny, o której porozmawiamy w dalszej części artykułu.

Ile kosztuje woda lodowcowa?

Woda z lodowca z całą pewnością należy do najdroższych napojów świata. Okazuje się, że za butelkę takiego napoju musimy zapłacić nawet około 320 złotych. Na rynku możemy znaleźć także nieco tańsze rozwiązania, których cena waha się od 12 do 15 złotych za 750 ml, jednak w porównaniu do wody mineralnej to i tak bardzo duży wydatek. Co więcej, istnieje woda lodowcowa, której cena wynosiła około 60 000 dolarów, jednak wynikała ona głównie z bogato zdobionej, designerskiej, złotej butelki.

Woda lodowcowa jest wyznacznikiem luksusu, na który mogą sobie pozwolić jedynie najbogatsi, dlatego warto zastanowić się, czy rzeczywiście opłaca się wydawać tak duże sumy na ten elegancki i kosztowny napój.

Czy woda z lodowca jest zdrowa?

Niezaprzeczalną zaletą wody lodowcowej jest wysoki stopień jej czystości, dzięki któremu pozbawiona jest ona jakichkolwiek zanieczyszczeń. Jej smak jest niezwykle aksamity, lekki oraz subtelny, dzięki czemu może przypaść nam do gustu, nawet jeśli nie do końca lubimy pić wodę. Nie posiada ona także minerałów oraz azotanów, co jeszcze bardziej potęguje jej „lekkość”.

Ponadto woda z lodowca coraz częściej wykorzystywana jest przy produkcji kosmetyków, szczególnie tych dla skór wrażliwych oraz delikatnych.

Co zamiast wody z lodowca?

Woda lodowcowa jest dobrym pomysłem dla bardzo bogatych osób, którzy ciekawi są jej nietuzinkowego smaku, jednak spożywanie jej na co dzień jest niezwykle kosztowne i nieopłacalne. Z tego powodu jeśli zależy nam na dostępie do oczyszczonej z wszelkich drobnoustrojów, zarazków oraz zanieczyszczeń wody, możemy zdecydować się na zakup profesjonalnych filtrów do jej oczyszczania. Dzięki nim nie tylko będziemy mieć pod ręką krystalicznie czystą wodę, ale także przyczynimy się do ochrony środowiska poprzez ograniczenie zużycia plastiku.

Ponadto woda filtrowana pomaga w utrzymaniu estetycznego wyglądu sprzętów kuchennych i poprawia smak cieczy, która w czasie przedostawania się przez rurociągi może ulec wielu zanieczyszczeniom. Filtr pozwala nam na pozbycie się uporczywego kamienia, który osadza się na naszych naczyniach oraz w czajniku, doprowadzając do jego powolnego niszczenia.

Rezygnacja z wody butelkowanej nie tylko wpływa na oszczędność dużej sumy pieniędzy, ale także pozwala na uczenie najmłodszych członków rodziny podstawowych i dobrych nawyków, jakimi niewątpliwie są picie wody oraz dbanie o środowisko. Jest to szczególnie ważne, ponieważ pomaga w kształtowaniu młodych i świadomych osób, które warto, aby od najmłodszych lat wiedziały, jak negatywny wpływ na naszą planetę mają plastikowe opakowania.

Gdzie kupić profesjonalny filtr do oczyszczania wody?

W naszym sklepie znajdziesz solidne, wysokiej jakości filtry, dzięki którym Twoja woda zostanie oczyszczona ze szkodliwych drobnoustrojów, co przyczyni się nie tylko do poprawy Twojego samopoczucia. Jest to ważny element pozwalający na spożywanie właściwej ilości płynów, co przekłada się na zwiększenie energii do wykonywania codziennych obowiązków, polepszenie nastroju, poradzenie sobie z sennością i bólami głowy, a także prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu i narządów wewnętrznych.

osmoza 1000x200 1 5
Porozmawiaj z Ekspertami!
Nietypowy problem? Nie wiesz co wybrać?
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ