logo global water filtry do wody
SKLEP INTERNETOWY

Jaką butelkę filtrującą wybrać?

Opublikowano: 4 lipca 2022

Regularne spożywanie wody w odpowiednich ilościach jest niezwykle istotne ze względu na ogólny stan zdrowia. Mimo że świadomość dotycząca picia wody stale rośnie, to niestety wciąż wiele osób przyjmuje zbyt małe ilości tego życiodajnego płynu. Często jednak wynika to nie tyle z braku wiedzy, ile po prostu z faktu, że ciężko pamiętać o ciągłym nalewaniu sobie wody i noszenie jej ze sobą wszędzie, gdzie się jest.

Na szczęście od jakiegoś czasu można znaleźć szeroki wybór różnego rodzaju butelek filtrujących, dzięki którym nie tylko łatwiej będzie dopilnować przyjmowania tego płynu, ale również zaoszczędzić znaczne środki finansowe. Jednak, żeby butelka spełniała swoją funkcję, musi być odpowiednio dobrana, dla wielu osób wybranie butelki, która spełni ich oczekiwania, bywa problematyczne ze względu na bardzo duży wybór tych produktów. Właśnie dlatego przygotowaliśmy poniższy wpis, w którym doradzimy, jaką butelkę filtrującą wybrać.

Dlaczego warto zdecydować się na butelkę filtrującą do wody?

Coraz częściej możemy spotkać osoby, które na co dzień korzystają z butelek filtrujących do wody. Ma na to wpływ wiele różnych czynników, takich jak chociażby ogromna wygoda, jaką oferują takie butelki. Bez względu na to, gdzie jesteśmy niezależnie, czy jest to praca, szkoła, czy dom możemy zawsze uzupełnić swoją butelkę wodą z kranu właściwie bez ograniczeń. Mimo że kranówka w wielu miejscach jest w pełni bezpieczna i zdatna do picia, często ludzie obawiają się z niej korzystać lub po prostu za nią nie przepadają ze względu na to, że czasami może występować w niej metaliczny posmak. Jest to kolejny powód, dla którego butelki filtrujące cieszą się taką popularnością, ponieważ dzięki zawartemu w nim filtrowi zatrzymane zostają mniejsze zanieczyszczenia oraz osad, a woda zostaje zmiękczona i pozbawiona zawartości chloru.

Dodatkowo smak przefiltrowanej wody jest znacznie lepszy niż tej z kranu, a często można spotkać się również z opinią, że przefiltrowana woda smakuje lepiej niż ta butelkowana. Niezwykle istotny jest również fakt, że butelki z filtrem są znacznie tańszym rozwiązaniem niż kupowanie wody w butelkach, która w szerszej skali wcale nie jest taka tania, jak mogłoby się wydawać. Butelka jest jednorazowym wydatkiem, w przypadku którego należy jedynie wymieniać filtr co jakiś czas, jednak koszty w tym przypadku są znacznie mniejsze niż w przełożeniu na kupowanie wody w sklepach. Dochodzi tu również kwestia ekologii, na którą uwagę zwraca już bardzo wiele osób. Dzięki korzystaniu z filtrów, które najczęściej są w pełni zdatne do recyklingu i tworzone z naturalnym składników można mieć wpływ na ograniczenie zużycia plastikowych butelek ze sklepu.

Butelka filtrująca do wody - jaka najlepsza?

Decydując się na butelkę filtrującą do wody, należy zwrócić uwagę na różne kwestie. Po pierwsze ważne jest to, żeby butelka nie przeciekała, ponieważ czasami może się to skończyć zalaniem przedmiotów znajdujących się w torbie lub plecaku. Kolejną kwestią jest to, żeby dało się ją wyczyścić w łatwy sposób, a także żeby można było bez problemu kupić do niej odpowiednie filtry. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana butelka, ponieważ im będzie on wytrzymalszy, tym mniejsza będzie szansa na to, że butelka ulegnie uszkodzeniu.

Jeśli chodzi o pojemność, to jest to już kwestia indywidualna, w przypadku osób, które dużo ćwiczą lub chodzą na długie wędrówki, dobrym wyborem będzie postawienie na większą pojemność. Dla osób, które raczej będą miały ciągły dostęp do wody z kranu i będą wolały, żeby butelka zajmowała mniej miejsca, lepsze mogą być mniejsze warianty.

Najlepsza butelka filtrująca wodę - nasze propozycje

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji najlepszych butelek filtrujących do wody.

  • Butelka z filtrem Aquaphor City 0,5l - Ta propozycja powinna spodobać się zwłaszcza osobom, które prowadzą aktywny tryb życia. Aquaphor City została wykonana z tritanu, czyli organicznego szkła. Bardzo ważne jest to, że materiał ten jest niezwykle wytrzymały i odporny, dlatego nie trzeba się martwić, że produkt się stłucze. Elegancki design butelki czyni z niej stylowe akcesorium na piesze wycieczki, czy inne aktywności na świeżym powietrzu. Dodatkowo zastosowany system zakręcania sprawia, że nie trzeba się martwić o jej przeciekanie. Butelka jest również bardzo wygodna do trzymania, a jej czyszczenie jest bardzo łatwe.
  • Butelka z filtrem DAFI 0,5l - Za pomocą filtra wykorzystanego w butelkach filtrujących DAFI z wody usuwany jest chlor, a także smak wody z kranu. Dzięki zastosowaniu wygodnego systemu otwierania butelka świetnie sprawdza się chociażby do biegania czy innej intensywnej aktywności sportowej. W trosce o środowisko producent zastosował w niej filtr produkowany z łupin orzecha kokosowego. Butelka posiada również bardzo ergonomiczną budowę, dzięki której korzystanie z niej jest jeszcze wygodniejsze.

Przy poszukiwaniu odpowiedniej butelki do wody najważniejsze jest dobranie jej do swoich osobistych preferencji i potrzeb. Warto pamiętać, że butelka filtrująca to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale również bardzo oszczędne i wygodne.

butelki filtrujace
Porozmawiaj z Ekspertami!
Nietypowy problem? Nie wiesz co wybrać?
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ