logo global water filtry do wody
SKLEP INTERNETOWY

Woda w podróży - dlaczego warto zaopatrzyć się w filtr turystyczny?

Opublikowano: 25 lipca 2021

Wyruszasz w podróż, chcesz zaoszczędzić, a dodatkowo być pewnym, że wrócisz z wycieczki w pełni sił? Doskonałym rozwiązaniem, które może ułatwić codzienne funkcjonowanie podczas wyprawy, jest filtr turystyczny. Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz sam czy z rodziną lub przyjaciółmi, warto zatroszczyć się o jakość spożywanej wody. Zakupiony wcześniej filtr będzie gwarancją, że żadna przykra sytuacja nie spotka Cię podczas wyprawy, a dodatkowo oszczędzisz na kupowaniu wody butelkowanej.

Turystyczny filtr do wody

Filtr do wody turystyczny to niezwykle przydatne urządzenie, które w trakcie podróży zatroszczy się o jakość spożywanych przez Ciebie płynów. Jeśli jesteś fanem wspinaczek górskich, nocowania pod namiotem lub nawet na łonie natury, nie możesz być pewien, czy odnajdziesz źródło wody zawsze wtedy, gdy będziesz go potrzebował. Pola biwakowe nie zawsze posiadają dostęp do ujścia. W tym wypadku możesz skorzystać z każdego napotkanego źródła, a filtr oczyści wodę, tak aby była smaczna i zdatna do spożycia. Jak widzisz, to niezwykle przydatne urządzenie, które może posłużyć również do oczyszczenia wody podczas kąpieli, jeśli nie jesteś pewien jej jakości w miejscu, gdzie przebywasz. To szczególnie ważne, jeśli podróżujesz z dziećmi.

Turystyczny filtr wody pitnej - dlaczego warto?

Powinieneś być świadomy, jak wiele szkodliwych substancji znajduje się w leśnych potokach, górskich stawach i jeziorach, a także przypadkowych ujściach wody. Najbardziej widoczne są zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak piach, szczątki roślin, a często nawet śmieci. Czy zdecydowałbyś się na wypicie wody z takiego zbiornika? Jesteśmy przekonani, że nie. Te niewidoczne gołym okiem zanieczyszczenia mogą być jednak równie niebezpieczne dla zdrowia.

W wodzie ze zbiorników leśnych mogą znajdować się pierwotniaki, które dostają się do wody prosto z kanalizacji. Ich spożycie może skończyć się zatruciem pokarmowym lub biegunką, co skutecznie zmieni plany podróży. Rzadziej pojawiają się w wodzie wirusy, ich obecność w najgorszym wariancie doprowadzić może do żółtaczki pokarmowej, co skończy się zapewne wizytą w szpitalu. Kolejnym zagrożeniem są znajdujące się w akwenach bakterie oraz pestycydy. Te drugie charakterystyczne będą dla obszarów rolniczych, gdyż wykorzystuje się je w uprawie roślin. To tylko popularniejsze z zagrożeń, które znajdować się mogą w wodzie. Powodów do zmartwień jest jednak znacznie więcej. To m.in. drobnoustroje, które mogą prowadzić do zakażeń WZW typu A i E. Jak widzisz, ryzyko spożycia jest bardzo duże i może wiązać się z przykrymi konsekwencjami. Lepiej nie ryzykować, że krótki i przyjemny wyjazd zakończy się później poważną chorobą.

Filtr odwróconej osmozy turystyczny

Jeszcze do niedawna większość urządzeń do filtracji wody wykorzystywanych na zewnątrz miała spory rozmiar. Mogły być one niepraktyczne, a dodatkowo ciężkie, co skutecznie utrudniało piesze wędrówki. Obecnie sytuacja wygląda jednak znacznie inaczej, dostępne na rynku filtry odwróconej osmozy turystyczne są bardzo kompaktowe i zmieszczą się w każdym, nawet bardzo małym, plecaku. Stawiając na taki niewielki przyrząd, wybierasz niezależność, możesz bowiem czerpać wodę w dowolnym miejscu, będąc pewnym, że jest czysta i zdrowa, a Ty nie zakończysz wyjazdu z problemami gastrycznymi.

Turystyczne filtry do wody dostępne na rynku są naprawdę różnorodne. Możesz więc wybrać taki, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Niewielkie urządzenia są w stanie oczyścić wodę z 99,9% bakterii, wirusów, cyst oraz pasożytów. Przyrządy przybierają różnorodną formę, popularne są słomki, której jeden koniec należy zanurzyć w zbiorniku, a drugim bezpośrednio spożywać wodę - transportowana wewnątrz rurki poddawana jest procesowi filtracji. Inne rozwiązanie to niewielka buteleczka, przez którą przepuszcza się zanieczyszczoną wodę. Jeśli chcesz zainwestować w większe urządzenia, sprawdzi się na pewno filtr turystyczny z systemem odwróconej osmozy. Urządzenia zawiera rurkę, którą umieszcza się w zbiorniku. Woda przechodzi przez proces oczyszczania, tak aby była zdatna do spożycia.

W naszym sklepie Global Water posiadamy również filtry do uzdatniania wody turystyczne. Wszystkie produkty poddawane są rygorystycznym testom jakości, możesz być więc pewien, że otrzymana woda będzie czysta, zdrowa i, co najważniejsze, bezpieczna. Nasze doświadczenie oraz specjalistyczna wiedza pozwalają na dobór takiego asortymentu, który najlepiej sprawdzi się podczas pieszych górskich wycieczek, a także na łonie natury. Posiadając filtr turystyczny, możesz być pewien, że nic nieprzewidzianego nie popsuje Ci wymarzonej podróży.

Porozmawiaj z Ekspertami!
Nietypowy problem? Nie wiesz co wybrać?
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ