logo global water filtry do wody
SKLEP INTERNETOWY

Wkłady do filtrów wody - jakie wybrać?

Opublikowano: 6 maja 2021

Woda kranowa w wielu domach nie nadaje się do spożycia. Zawiera zanieczyszczenia różnego pochodzenia. Dodatkowo nieprzefiltrowana ciecz pozostawia na armaturze czy sprzętach sanitarnych nieestetyczny osad. W uzdatnianiu wody wodociągowej pomocne jest używanie odpowiednich wkładów do filtrów, które poprawią jej jakość. Dobranie odpowiedniego filtra i jego wsadu pomoże uporać się z tym problemem. Ważne jest rozpoznanie rodzaju zanieczyszczeń, jaki występuje w Twoim domu. Od typu zastosowanego wkładu zależy jego skuteczność oraz usunięcie niechcianych zanieczyszczeń z wody. Warto dowiedzieć się, jakie rodzaje wkładów do filtrów wodnych dostępne są w sprzedaży oraz z jaką niedogodnością pomogą się uporać.

Wkłady ceramiczne do filtrów wody

Ceramiczny wkład przeznaczony do filtrów wodnych wytworzony jest z glinki ceramicznej. Blok ceramiczny jest materiałem, który daje możliwość bardzo dokładnej filtracji wody wodociągowej. Tworzywo ceramiczne w tego typu filtrze uformowane jest na kształt walca. Wkład ceramiczny jest ekonomicznym rozwiązaniem, jego struktura pozwala na mycie go pod bieżącą wodą, co pozwala wypłukać osad i brud. Posiada on określoną przez producenta żywotność, ale dzięki możliwości samodzielnego płukania jego wydajność została wydłużona. Filtry ceramiczne dostępne w naszym sklepie mogą być używane nawet przez 24 miesiące. Wkład pomaga usunąć takie zanieczyszczenia jak piasek, rdza czy muł, a także część bakterii obecnych w wodzie.

Działanie wkładu polega na przelewaniu się wody od zewnątrz do wewnątrz, a jego gęsta struktura doskonale radzi sobie ze zbieraniem zanieczyszczeń. Wkłady ceramiczne najczęściej stosowane są do filtrów kuchennych, np. podzlewozmywakowych oraz narurowych.

Wkłady piankowe do filtrów wody

Wkład piankowy najczęściej wykorzystywany jest jako pierwszy etap przy procesie uzdatniania wody. Jego najważniejszą funkcją jest zatrzymywanie i gromadzenie zanieczyszczeń, takich jak piasek, muł oraz inne osady. Wkład piankowy wytworzony jest z gęstej i chłonnej pianki polipropylenowej, która doskonale radzi sobie ze zbieraniem osadów. Przy wyborze wkładu, ważne jest, jaki mikronaż posiada. Im mniejszy on będzie, tym oczyszczanie, jakie zapewnia, będzie dokładniejsze. Dzięki roli, jaką odgrywa podczas oczyszczania wody, pomaga chronić pozostałe filtry w urządzeniach, które zwykle są droższe od piankowych. Dzięki swojej budowie oraz materiale, z jakiego został wytworzony, możliwe jest jego skuteczne działanie nawet przy niskim spadku ciśnienia wody. Dodatkowo polipropylen jest włókniną odporną na rozwijanie się w niej pasożytów, nawet w wilgotnych warunkach. Kolejnym atutem wkładu z pianki jest jego odporność na chemikalia i ciężkie substancje.

Wkład węglowy do filtrów wody

Stosowanie wkładów węglowych jest dość powszechnym rozwiązaniem. Filtry węglowe mogą być produkowane z sypkiego węgla aktywnego, z blogu spiekanego lub też węgla aktywnego, który pozyskiwany jest z kokosa. Zadaniem wkładów węglowych jest usuwanie wolnego chloru, a także wszystkich substancji chloropodobnych. Tego rodzaju wkład nadaje się do uzdatniania zimnej wody wodociągowej w celu jej spożywania. Kolejną jego cechą jest odczuwalne poprawianie smaku wody oraz neutralizowanie jej zapachu. Dodatkowo doskonale radzi sobie z filtrowaniem zanieczyszczeń organicznych, a także fenolu oraz benzenu. Wydajna praca wkładu węglowego jest możliwa dzięki dużej porowatości jego struktury oraz dużym zdolnościom absorpcyjnym węgla.

Wkłady liniowe do filtrów wody

Jeśli posiadasz system odwróconej osmozy w swoim domu, to z pewnością zainteresujesz się filtrami liniowymi. Właśnie do tego celu są najczęściej używane. Jeśli chcesz zachować prawidłowe działanie odwróconej osmozy, warto regularnie wymieniać wkłady liniowe, aby nie zakłócić pracy systemu i otrzymywać najwyższej jakości wodę. Działanie wkładów liniowych powoduje podłużny przepływ wody. Ich praca odbywa się na ostatnim etapie filtracji, a dzięki swoim właściwościom znacząco poprawiają zapach i smak wody.

Wkłady liniowe w naszym sklepie dostępne są w wielu rodzajach, w zależności od potrzeb. Filtry alkalizujące podnoszą odczyn pH wody oraz dodają jej minerałów, takich jak magnez czy sód. Wkłady liniowe węglowe skutecznie radzą sobie z twardą wodą. Wkłady mineralizujące dodają do wody minerałów, które pozytywnie wpływają na organizm człowieka i redukują braki w ciele. Jeśli Twoją zmorą jest twarda woda, warto zaopatrzyć się we wkład zmiękczający, który skutecznie zniweluje ten problem. Ostatnim rodzajem są wkłady liniowe bioceramiczne. Ten rodzaj jest niezwykle zaawansowany technologicznie, gdyż jego praca polega na emisji promieniowania w podczerwieni, co ulepsza wodę, a jej atomy wprowadza w rezonans.

wkłady do wody
Porozmawiaj z Ekspertami!
Nietypowy problem? Nie wiesz co wybrać?
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ