Czy wiesz, że filtry to najważniejsze urządzenia w akwarium? Odpowiadają one za utrzymanie wody w czystości i zapewnienie bezpieczeństwa małym mieszkańcom. Filtry do osmozy akwarystycznej doskonale sprawdzają się zarówno w małych, jak i średnich oraz dużych zbiornikach. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie urządzenie jest najlepsze, zapoznaj się z poniższym rankingiem filtrów do osmozy akwarystycznej.
Ranking otwiera filtr akwarystyczny Osmoza Aquarius Mini-P 100, czyli jeden z najprostszych i najtańszych urządzeń tego typu. Mimo stosunkowo niskiej ceny, jest naprawdę dobrym sprzętem, który umożliwia utrzymanie wody w doskonałej czystości. W zestawie znajduje się filtr wstępny, służący do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych i chemicznych. Jest on wypełniony węglem aktywnym z orzechów kokosowych. Ten wysokiej jakości wkład dokładnie usuwa zawiesiny, piasek oraz inne frakcje. Jego dużą zaletą jest fakt, iż skutecznie zatrzymuje substancje chemiczne. Zestaw Osmoza Aquarius Mini-P 100 jest również wyposażony w filtr węglowy, który absorbuje i wiąże zanieczyszczenia chemiczne, takie jak np. detergenty, pestycydy czy chlor. Ostatnim elementem zestawu jest membrana osmotyczna, która zapewnia dokładną filtrację i usuwa z wody nieczystości o wielkości wyższej niż 0,0001 mikrona. Filtr akwarystyczny Osmoza Aquarius Mini-P 100 zawiera wszelkie niezbędne elementy.
Czwarte miejsce w rankingu filtrów do osmozy akwarystycznej zajmuje Osmoza Aquarius Demi 75. Dzięki temu urządzeniu, zadbasz o najlepszą jakość wody w zbiorniku. Ten ekonomiczny filtr zapewnia czystość i intensywne natlenienie. Doskonale nadaje się do przygotowywania cieczy zarówno dla akwariów słodkowodnych, jak i słonowodnych. Filtry zawarte w zestawie posiadają wkład liniowy demineralizujący. Ponadto złoża, znajdujące się we wkładzie, można wymieniać samodzielnie, co gwarantuje znaczne oszczędności. Zestaw Osmoza Aquarius Demi 75 składa się m.in. z filtra z węglem aktywnym, mechanicznego filtra 5µm i 1µm oraz płytki montażowej. System jest w pełni kompletny. Wystarczy przyłączyć go do kanalizacji i instalacji wodociągowej.
Podium otwiera filtr akwarystyczny Aquarius Pomp. Ten nowoczesny system odwróconej osmozy radzi sobie nawet przy bardzo niskim ciśnieniu na wodzie studziennej i wodociągowej. Urządzenie możesz bez problemu transportować, ze względu na jego niewielkie rozmiary. Gwarantuje ono czystą i natlenioną wodę zarówno do akwariów słodko, jak i słonowodnych. Do systemu Osmoza Aquarius Pompo możesz dołączyć mineralizator lub wkład, który całkowicie demineralizuje wodę. W zestawie znajduje się m.in. filtr usuwający zanieczyszczenia mechaniczne, filtr z wkładem węglowym, membrana osmotyczna oraz zawór czystej wody. System jest w pełni kompletny. Wystarczy podłączyć go do prądu i instalacji wodociągowej. Należy zaznaczyć, że pracą filtrów steruje elektrozawór, dzięki czemu sprzęt może być na stałe podłączony do zasilania elektrycznego.
1000 Demi to system odwróconej osmozy o bardzo dużej wydajności. Idealnie nadaje się do zbiorników z wodą słodkowodną i słonowodną. Charakteryzuje się prostą konstrukcją i zwartą budową, która umożliwia transport i instalację filtra niemal we wszystkich warunkach. Osmoza 1000 Demi składa się z dwóch dużych filtrów typu BB10”, membrany osmotycznej i wkładu DEMI. Należy zaznaczyć, że to niezwykłe urządzenie nie wymaga zasilania elektrycznego i może być cały czas włączone. W zestawie Osmoza 1000 Demi znajduje się zawór do płukania membrany, przewody do czystej wody i klucz do odkręcania obudowy. Ponadto filtr można dodatkowo wyposażyć w zbiornik do magazynowania wody.
Pierwsze miejsce w rankingu filtrów do osmozy akwarystycznej zajmuje urządzenie 1000 Pomp. Ten wyjątkowy system charakteryzuje się świetną wydajnością (nawet 3800 litrów na dobę) i doskonałą konstrukcją. Jest wyposażony w trzy wstępne filtry typu BB10”, dużą pompę, membranę osmotyczną 1000 gpd i solidny stelaż. Ponadto może zostać wyposażone w zbiornik ciśnieniowy, który magazynuje czystą wodę. Filtr do osmozy akwarystycznej 1000 Pomp jest bardzo prosty w montażu. Wystarczy zadbać o doprowadzenie wody i włączenie zasilania. Dodatkowo można go rozbudować. Jego dużą zaletą jest również fakt, iż działa natychmiastowo i jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Ponadto gwarantuje bardzo niskie koszty eksploatacji.
Gdy już wiesz, jakie filtry do osmozy akwarystycznej sprawdzają się najlepiej, z pewnością nie będziesz miał problemu z dokonaniem wyboru. Pamiętaj, aby podczas zakupu zwrócić uwagę na to, co znajduje się w zestawie. Nie warto sięgać po tanie, lecz niewyposażone urządzenie, gdyż koszt zakupu dodatków może okazać się znacznie wyższy niż cena gotowego kompletu.
Filtry do osmozy akwarystycznej zmiękczają wodę, gdyż usuwają GH, czyli twardość ogólną oraz KH- twardość węglową. Dzięki temu masz szansę dostosować pH wody do preferencji mieszkańców akwarium. Ponadto filtry osmotyczne usuwają toksyny i inne niebezpieczne substancje. Kolejną zaletą osmozy jest fakt, iż można ją łatwo podłączyć do wodociągów i jak najszybciej korzystać z urządzenia. Filtry do osmozy akwarystycznej z demineralizacją usuwają z wody azotany i fosforany, a także hamują rozwój glonów. Ponadto korzystając z urządzeń osmotycznych możesz samodzielnie wymieniać membrany, złoża demineralizujące i filtry wstępne, dzięki czemu nie musisz martwić się dodatkowymi wydatkami.
Nie ma wątpliwości, że filtry akwarystyczne są świetnym i opłacalnym wyborem. W sprzedaży znajdziesz zarówno urządzenia za kilkadziesiąt złotych, jak i profesjonalne sprzęty warte nawet 1000 zł. Oferta jest bardzo szeroka, dlatego warto przejrzeć wszystkie produkty lub zasugerować się powyższym rankingiem.