logo global water filtry do wody
SKLEP INTERNETOWY

Najlepsze baterie kuchenne

Opublikowano: 24 grudnia 2021

Bateria kranowa z pewnością zawsze rzuca się w oczy każdego, kto wchodzi do danej kuchni. Obecnie dawno minęły już czasy, w których nie liczyła się wyjątkowa estetyka tego rodzaju rozwiązań. Obecnie ważne są nie tylko funkcje praktyczne, ale także estetyczne - również bateria kranowa powinna spełniać wysokie standardy, tak samo jak reszta wystroju kuchni. Brzmi naprawdę kusząco - jednak jak podjąć decyzję co do tego, jakie najlepsze baterie kuchenne można wybrać? Decyzja może okazać się niełatwa, dlatego przyjrzyj się kilku wskazówkom co do wyboru odpowiedniej baterii kuchennej.


Bateria kuchenna - dlaczego jest tak ważna?


Chcąc odpowiednio wyposażyć swoją przestrzeń kuchenną, nie można zapominać o istotnej kwestii, jaką jest przygotowanie zlewu oraz niezbędnych do niego akcesoriów. Trudno wyobrazić sobie poprawnie funkcjonującą kuchnię bez tego typu elementów. Tak jak w dobrze wyposażonym pomieszczeniu musi znajdować się przestrzeń do gotowania oraz pieczenia, tak równocześnie z pewnością nie może zabraknąć wydzielonego miejsca do zmywania oraz sprzątania. Właśnie do tego celu niezbędne jest zamontowanie odpowiedniej baterii kuchennej, która sprawi, że bieżące sprzątanie bałaganu powstałego w kuchni przestanie być kłopotliwym problemem.

Bateria jest tak podstawowym elementem wyposażenia kuchennego, że nie zawsze możesz zwracać na nią uwagę. Nic dziwnego - jej obecność często jest po prostu brana za pewnik, jako że ciężko jest wyobrazić sobie poprawne funkcjonowanie bez tego elementu. Jednak konieczność szczególnego zainteresowania się tematem może pojawić się wtedy, gdy jesteś dopiero na etapie urządzania swojej przestrzeni kuchennej i stoisz przed koniecznością jej odpowiedniego wyposażenia. Jednak to nie jedyna sytuacja, w której warto zastanowić się, jakie są najlepsze baterie kuchenne. Nierzadko zdarza się, że zachodzi potrzeba zmiany jakiegoś aspektu w dobrze już znanym wnętrzu. W takiej sytuacji również warto zastanowić się, jaką baterię kuchenną obecnie można wybrać. Taka opcja będzie przydatna również wtedy, gdy Twoja poprzednia bateria uległa awarii, bez względu na powód.


Jakie najlepsze baterie kuchenne? Rodzaje baterii


Wybór odpowiedniej baterii kuchennej może nie być łatwy, szczególnie biorąc pod uwagę ilość poszczególnych rodzajów baterii. W zależności od swoich indywidualnych potrzeb możesz wybrać odpowiedni model. Jakie są najpopularniejsze rodzaje baterii?

Baterie jedno i dwuuchwytowe


Najwyraźniejszy podział, jeśli chodzi o baterie kuchenne, można wyróżnić ze względu na liczbę uchwytów. Można wyróżnić jednouchwytowe oraz dwuuchwytowe baterie kuchenne. Jak wybrać te najbardziej odpowiednie? W zależności od liczby uchwytów możesz dowolnie zmieniać ustawienia temperatury oraz strumienia wody. Jeśli przy baterii kuchennej znajduje się tylko jedno pokrętło, w wygodny i szybki sposób możesz ustawiać wszystkie dostępne ustawienia. Zastanawiasz się, jaka najlepsza bateria kuchenna sprawdzi się w Twoim mieszkaniu? Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji - jeśli nie przeszkadza Ci korzystanie z dwóch osobnych pokręteł i jesteś do tego przyzwyczajony, możesz bez problemu zdecydować się na wybór wersji z dwoma pokrętłami. Zależy Ci przede wszystkim na szybkości oraz wygodzie? Bateria jednouchwytowa z pewnością będzie dobrym pomysłem.

Obydwa rodzaje takich baterii z łatwością możesz kupić w naszym sklepie, dopasowując odpowiednią opcję kolorystyczną do swoich preferencji.

Baterie kuchenne bezdotykowe


To jedna z ważniejszych innowacji, jeśli chodzi o obecnie dostępne baterie kuchenne. Jak wybrać odpowiedni model, aby być z niego jak najbardziej zadowolonym przez maksymalnie długi czas? Wszystko jest ściśle powiązane z wyborem produktu wykonanego jedynie z wysokiej jakości materiałów. Obecnie najpopularniejszym rodzajem nowoczesnych baterii kuchennych są te sterowane dotykiem. Nie posiadają one klasycznego pokrętła, ponieważ strumień wody uruchamiany jest dopiero wtedy, gdy czujnik wyczuje ruch w pobliżu baterii. Z pewnością jest to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na znaczne zaoszczędzenie wody, choć zazwyczaj najlepiej sprawdza się w łazienkach.

Baterie kuchenne z podgrzewaczem


Czy najlepsze baterie kuchenne to te, które wykorzystują tylko najnowocześniejsze technologie? Taki pogląd, choć niepopularny, z pewnością mógłby skraść serce wielu miłośników nowoczesnych rozwiązań. Oprócz bezdotykowych baterii kuchennych, świetną nowinkę techniczną stanowią również te modele, które posiadają automatyczną opcję podgrzewania wody w kranie do bardzo wysokich temperatur. W efekcie bezpośrednio z baterii może wydobywać się wrzątek, co pozwala oszczędzić czas potrzebny do użycia czajnika czy też garnka.

Jakie najlepsze baterie kuchenne? Baterie z dodatkowymi udogodnieniami


Budowa najbardziej klasycznych baterii kuchennych raczej nie pozostawia wiele wątpliwości i zazwyczaj jest znana każdej osobie, która planuje wyposażenie swojej kuchni w ten istotny element. Obecnie jednak można spotkać coraz więcej propozycji dotyczących wprowadzenia funkcjonalnych dodatków, jeśli chodzi o baterie kuchenne. Jak wybrać coś, co będzie wyjątkowo funkcjonalne na co dzień? Obecnie producenci są w stanie zaproponować nawet baterie z filtrami do wody, a także z automatycznymi dozownikami na płyn do dezynfekcji.

Ranking baterii kuchennych

Porozmawiaj z Ekspertami!
Nietypowy problem? Nie wiesz co wybrać?
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ