logo global water filtry do wody
SKLEP INTERNETOWY

Jaka woda do kawy będzie najlepsza? Czy woda ma znaczenie w parzeniu kawy?

Opublikowano: 13 października 2021

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów. Wielu z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez kubka lub filiżanki tego aromatycznego naparu. Na świecie powstało bardzo wiele sposobów przyrządzania kawy. Wiele z nich doskonale upowszechniło się niemal na całym świecie, dzięki czemu dziś każdy z nas może pić kawę tak, jak lubi.

Wszyscy doskonale wiedzą, że moc i wyjątkowy aromat kawy bierze się z odpowiednio dobranych i wypalonych w tradycyjny sposób ziaren. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że jakość oraz twardość wody używanej do przygotowania naparu, także ma ogromny wpływ na końcowy smak napoju. Jaka woda do parzenia kawy będzie najlepsza? W jaki sposób można zmienić właściwości wody, aby kawa przygotowywana w domu była smaczniejsza? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących parzenia kawy, to jesteś we właściwym miejscu. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Kawa i woda - idealne połączenie

Dobra kawa nie powstanie bez dobrej wody. Jest ona niezbędna do wzrostu kawowca, z którego potem zbierane są owoce, czyli ziarna. Woda jest też obecna w przetwarzaniu i wypalaniu kawy, a następnie przy przygotowywaniu napoju z gotowego już produktu. Jak więc widać, od początku do samego końca towarzyszy jej właśnie woda. Skoro ma ona tak duże znaczenie dla smaku i jakości kawy, to warto zadbać o to, aby była możliwie najwyższej jakości.

Jaka woda do parzenia kawy będzie najlepsza?

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jakość wody także ma ogromny wpływ na walory smakowe naparu kawowego. Warto więc zastanowić się, czy przygotowywanie kawy z wykorzystaniem wody kranowej jest na pewno dobrym rozwiązaniem i nie można zrobić nic więcej, aby pozytywnie odmienić jej smak? Odpowiedź na to pytanie jest jedna - można, a nawet trzeba.

Po pierwsze, aby wpłynąć na smak kawy, trzeba dowiedzieć się, jaka woda płynie z naszego kranu. W większości miast mamy do czynienia z wodą twardą, a więc taką, w której występuje wysokie stężenie kationów wapnia i magnezu lub żelaza i manganu. Oprócz tego w wielu lokalizacjach różni się ona ilością zawartych w sobie minerałów i innych związków czy substancji. Dzięki zastosowaniu specjalnego zestawu testowego można z łatwością dowiedzieć się, jaki skład ma woda docierająca do naszego domu.

Aby uzyskać pełny, prawdziwy smak i aromat parzonej w domu kawy, konieczne będzie zastosowanie wody miękkiej, pozbawionej metali ciężkich, a także różnych substancji i pierwiastków. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie wydobyć prawdziwe walory smakowe naparu.

Niektórzy do przygotowywania kawy wolą stosować wodę butelkowaną, jednak według specjalistów najlepsza kawa zawsze wychodzi ze świeżej kranówki, która została wcześniej przepuszczona przez wysokiej jakości filtr do wody.

Jaki filtr do wody stosować?

Na rynku dostępne są różne urządzenia, umożliwiające uzyskanie wysokiej jakości wody w kilka chwil. To, jakie rozwiązanie wybierzemy, zależy tak naprawdę tylko od tego, do jakich zastosowań chcemy je wykorzystywać.

Najczęściej wybieranym i najbardziej powszechnym filtrem jest oczywiście model przeznaczony do dzbanka. To doskonałe rozwiązanie do domów, ponieważ jest tanie, łatwe w obsłudze i wystarczająco wydajne oraz trwałe. Dzięki użyciu odpowiedniego filtra dzbankowego można bardzo szybko uzyskać odpowiedniej jakości zmiękczoną wodę, dzięki której nasza kawa zyska zdecydowanie bardziej intensywny smak i zapach.

W kawiarniach i restauracjach zdecydowanie lepiej sprawdzi się profesjonalny filtr, podłączany przed ujęciem wody. Dzięki niemu woda do przygotowywania napojów będzie filtrowana na bieżąco i nie trzeba będzie oczekiwać, aż przejdzie przez filtr dzbankowy. Część profesjonalnych ekspresów do kawy, które wykorzystywane są w gastronomii, posiada również wbudowane systemy filtrujące i sprawiające, że woda, która przez nie przepływa, jest naprawdę wysokiej jakości, a przygotowana z jej użyciem kawa będzie fantastyczna.

Wybór urządzeń uzdatniających wodę, a także dopasowanych do nich akcesoriów ułatwiających obsługę i użytkowanie jest naprawdę ogromny. Trzeba jednak pamiętać, że filtr do wody jest pewnego rodzaju inwestycją w swoje zdrowie oraz sprawność posiadanego przez siebie sprzętu AGD. Warto zatem zwrócić uwagę na jakość produktu, który kupujemy.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że zakupiony przez Ciebie filtr do wody jest urządzeniem odznaczającym się wysokim standardem wykonania, a jego działanie jest skuteczne, to musisz nabyć go w odpowiednim sklepie. Nasza firma zajmuje się dystrybucją bardzo dobrej jakości filtrów do wody, a także innych urządzeń, polepszających jej jakość. Działamy na rynku już od wielu lat i posiadamy ogromne doświadczenie, dzięki któremu możemy zaoferować naszym klientom dokładnie to, czego potrzebują. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą na naszej stronie internetowej.

Porozmawiaj z Ekspertami!
Nietypowy problem? Nie wiesz co wybrać?
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ