logo global water filtry do wody
SKLEP INTERNETOWY

Jaka bateria kuchenna najlepsza?

Opublikowano: 3 marca 2021

Jednym z elementów wieńczących urządzanie każdej kuchni jest bateria kuchenna. Jaka najlepsza będzie do domu, a jaka do firmy? Czy warto inwestować w baterię z filtrem?

Wybór najlepszej baterii to bardzo indywidualna sprawa

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Aby zdecydować, jaka bateria będzie dla Ciebie najlepsza, musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze - czy chodzi o baterię, której używać będziesz w kuchni prywatnej, domowej, czy może raczej szukasz takiej, którą zainstalujesz w swojej firmie?

Jeśli bateria ma stanowić wykończenie Twojej prywatnej kuchni zastanów się, do czego konkretnie będziesz jej używać. Jeśli oprócz zlewu masz również zmywarkę, kran nie będzie służył Ci raczej do mycia naczyń, nie musisz więc decydować się na taką, której funkcjonalność ułatwiłaby Ci to zadanie. W przeciwnym wypadku warto zainteresować się kranem z wylewką, która zwiększa komfort mycia naczyń i tym samym przyczynia się do zmniejszenia zużycia wody przy tego typu czynnościach. Komfort użytkowania zlewu zwiększyć możesz stosując również baterie ścienną lub dotykową.

Wiele zależy też od branży, w jakiej pracujesz. Jeśli jest to gastronomia, która wiąże się bezpośrednio z koniecznością częstego mycia i płukania jakichś produktów, potrzebować będziesz baterii kuchennej z wyciąganą wylewką, która Ci to umożliwi. Jeśli potrzebujesz dużo wolnego miejsca w obszarze zlewu, świetnym pomysłem będzie zainwestowanie w baterię ścienną lub uruchamianą na dotyk. Ta ostatnia pomoże dodatkowo ograniczyć rozprzestrzenianie się chorobotwórczych mikrobów.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką

Przedłużenie baterii kuchennej o elastyczną wylewkę niesamowicie podnosi jej funkcjonalność. Ten sposób wykończenia baterii umożliwia skierowanie strumienia wody w dowolnym kierunku, a więc wygodne mycie nie tylko małych i dużych naczyń, ale także utrzymanie w czystości samego zlewu i jego okolicy. Wylewka pozwala również na łatwe napuszczanie wody do pojemników, zwłaszcza tych mniej poręcznych, takich jak butelki czy bidony. Z tego względu sprawdza się doskonale zarówno w kuchniach firmowych, jak i domowych.

Bateria kuchenna ścienna

Inną ważną kwestią jest to, czy wybrać baterię kuchenną ścienną czy stojącą. Podstawową zaletą tej pierwszej jest to, że nie nie trzeba wycinać na nią otworu w blacie ani zlewie. Sprawdzi się więc szczególnie w kuchniach, w których te powierzchnie wykonane zostały z ekskluzywnych materiałów, takich jak wyszukana ceramika czy naturalne kamienie, marmury. Taka bateria nie zajmuje też miejsca w obrębie zlewu, co może być dużą zaletą zwłaszcza w branżach związanych z gastronomią.

Bateria kuchenna dotykowa

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się baterie kuchenne dotykowe. Sterowane w ten sposób krany nie wymagają odkręcania wody w tradycyjny sposób, ani żadnego innego manewrowania przy zaworach. Obsługuje się je, zbliżając dłoń do czujnika. Takie rozwiązanie będzie dobre przede wszystkim dla osób, które cenią sobie porządek, ponieważ niweluje możliwość zabrudzenia baterii przez dotykanie kurków brudną ręką. Jest to również doskonałe usprawnienie dla firm absolutnie każdej branży - czy to w restauracji, gdzie posiłki przygotowywane są bezustannie, czy w kuchni biurowej, z której pracownicy korzystają tylko podczas przerw, bateria kuchenna dotykowa gwarantuje wysoki standard higieny i ogranicza do minimum rozprzestrzenianie się tą drogą mikrobów i wirusów.

Bateria kuchenna z filtrem

Obecnie standardem staje się wyposażenie kuchni w baterię kuchenną z filtrem, który umożliwia picie czystej, zdrowej wody prosto z kranu. Współczesne filtry zaprojektowane są tak, by wyłapywały obecne w wodzie zanieczyszczenia, ale bez wyjaławiania płynu. Oznacza to, że przepuszczona przez filtr woda pozostaje bogata w cenne dla Twojego organizmu makroelementy.

Zainstalowanie baterii kuchennej z filtrem pozwala całkowicie zrezygnować z obciążających środowisko plastikowych butelek. Bardziej zaawansowane filtry umożliwiają również otrzymanie wody gazowanej, a także tej o określonej temperaturze. Oznacza to, że możesz nalewać wrzątek lub wodę o preferowanej temperaturze prosto z kranu, co przekłada się na oszczędność przestrzeni, czasu i pieniędzy.

Dobranie odpowiedniej baterii kuchennej zależy w dużej mierze od Twoich preferencji. Na inne potrzeby odpowiada bateria z wylewką, a na inne bateria ścienna. Bez względu na to na jaką się zdecydujesz, warto wyposażyć ją w filtry oczyszczające wodę.

Porozmawiaj z Ekspertami!
Nietypowy problem? Nie wiesz co wybrać?
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ