logo global water filtry do wody
SKLEP INTERNETOWY

Dystrybutor wody do domu - czy warto?

Opublikowano: 25 lipca 2021

Dystrybutory do wody są bardzo popularne w wielu miejscach publicznych. Spotkać je można w urzędach, instytucjach, zakładach pracy, a nawet na uczelniach wyższych. Coraz więcej osób decyduje się również na zakup dystrybutora wody na potrzeby gospodarstwa domowego. Jakie urządzenie będzie jednak najlepsze i czy warto w nie zainwestować? Z naszego artykułu dowiesz się, jakie są zalety wykorzystania podajnika wody oraz który rodzaj wybrać

Dystrybutor wody - jak działa?

Najpopularniejszym i najlepiej znanym wariantem są dystrybutory butelkowe, które stanowią alternatywę dla wody z plastikowych butelek. Umieścić je można w kuchni, w poczekalni czy pomieszczeniu, gdzie obsługuje się klientów. Ich niewielki rozmiar nie zaburza estetyki wystroju, a sam podajnik wody jest niezwykle praktyczny. To również ekologiczna metoda, ograniczamy bowiem zanieczyszczenia związane z nadmierną produkcją plastiku. Wkłady do dystrybutorów, zwane galonami, zakupić można w różnych pojemnościach, największy pomieści do 20 l wody. Taki zakup jest również zdecydowanie tańszy, a samo urządzenie można również wynająć. Wówczas koszt dostaw często wliczony jest w cenę wynajmu.

Inny typ dystrybutorów to urządzenia bezbutelkowe. Działają one bardzo podobnie do systemów filtracji i często wykorzystują mechanizm odwróconej osmozy. Dystrybutor podłącza się do ujścia wody, a następnie ciecz przechodzi przez kilka filtrów - węglowy, mechaniczny oraz membranę odwróconej osmozy. W ten sposób usuwa się wszelkie zanieczyszczenia, a wypływająca z dystrybutora woda jest czysta, smaczna oraz nadaje się do spożycia. Zaletą tego rozwiązania może być prawie automatyczne działanie urządzenia, nie trzeba martwić się o zakup kolejnych galonów z wodą oraz odbiór zamówienia, jak ma to miejsce w przypadku dystrybutorów butelkowanych. Urządzenia te pozwalają również na wybór temperatury wody w zależności od potrzeb.

Jeśli jesteś fanem wody gazowanej, również taką możesz otrzymać, korzystając z dystrybutorów. Wówczas urządzenie daje możliwość wyboru między cieczą zimną, gorącą, w temperaturze pokojowej oraz gazowaną. To bardzo kompleksowy wariant, który sprosta wszystkim wymaganiom użytkowników.

Dystrybutor wody w lodówce - jak działa?

Coraz częściej na rynku oraz w sklepach z urządzeniami AGD odnaleźć można lodówki z dystrybutorem wody. To bardzo ciekawe rozwiązanie, gdyż pozwala uzyskać czystą ciecz bez konieczności zakupu dodatkowego urządzenia. W sprzęt AGD wbudowany jest wówczas automatyczny podajnik wody, który uruchamia się poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku lub położenie kubka. Dozownik wbudowany w lodówkę podłączony jest do ujścia wody, a ciecz przechodzi przez proces filtracji, tak aby była gotowa do spożycia. Urządzenia tego typu charakteryzują się wyższą ceną, jeśli jednak planujesz w najbliższym czasie zakupić nową lodówkę, a do tego filtrujesz wodę w swoim domu lub mieszkaniu, to zdecydowanie korzystne rozwiązanie. Zaoszczędzisz miejsce w swojej kuchni, które musiałbyś przeznaczyć na stojący dystrybutor wody, a dodatkowo ograniczysz koszty zakupu galonów butelkowych. Podajnik w lodówce to bardzo interesujące rozwiązanie technologiczne, jest proste, ale niezwykle przydatne. Ciecz można pozyskać bardzo szybko, korzystając jedynie z potrzebnych w domu sprzętów AGD.

Dystrybutor wody do domu

Korzystanie z dystrybutorów niesie za sobą wiele korzyści. Ogranicza się koszty związane z zakupem wody w plastikowych butelkach, a dodatkowo otrzymuje smaczną i zdrową ciecz dostosowaną do potrzeb użytkowników. Kompleksowe urządzenia zapewniają dostęp do wody zimnej, ciepłej, gazowanej oraz w temperaturze pokojowej. Można wybrać wariant butelkowy, należy jednak w tym wypadku pamiętać o regularnej wymianie, która nie powinna przekraczać kilku miesięcy. Jeśli z dystrybutora korzysta mało osób, najlepiej jest zakupić mniejszy pojemnik, wówczas nie doprowadzi się do rozwoju bakterii, co może być bardzo szkodliwe dla zdrowia. Trudno jednoznacznie oszacować, po jakim czasie ciecz nie będzie już zdatna do spożycia. Warto obserwować wodę i samemu ocenić, czy wciąż jest świeża.

Lepszymi rozwiązaniami będą dystrybutory bezbutelkowe oraz te ukryte w nowoczesnych lodówkach. Zawierają one filtry do wody - węglowe, mechaniczne i często osmotyczne, co jest gwarancją uzyskania czystej i zdrowej cieczy. To zdecydowanie o wiele bardziej wydajne rozwiązania, nie musisz martwić się o regularny zakup galonów.

Pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje dystrybutor wody. W naszym sklepie odnajdziesz szereg różnych rozwiązań, dostępne są zarówno podajniki butelkowe, jak i bezbutelkowe. Ceny produktów prezentują się bardzo atrakcyjnie, więc na pewno znajdziesz coś odpowiadającego Twoim potrzebom. Gwarantujemy, że produkty naszej marki Global Water spełniają najwyższe wymogi jakości, możesz być pewien ich skuteczności.

Porozmawiaj z Ekspertami!
Nietypowy problem? Nie wiesz co wybrać?
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ