logo global water filtry do wody
SKLEP INTERNETOWY

Butelka filtrująca - czy warto ją kupić? Najlepsze butelka filtrująca

Opublikowano: 16 czerwca 2021

Woda to podstawowa substancja naszego organizmu. Z tego również powodu jest dostępna praktycznie w każdym sklepie, jednak codzienne kupowanie plastikowych butelek zanieczyszcza środowisko. Ta obecna w kranach zawiera spore ilości kamienia, który może zaszkodzić zdrowiu. Z tego powodu doskonałym rozwiązaniem jest butelka filtrująca. Jaką wybrać, jak działa i jaka jest najlepsza? Zapraszamy do lektury!

Butelka filtrująca - czy warto ją kupić?

Woda jest najbardziej potrzebną substancją do poprawnego funkcjonowania całego organizmu. Pomaga w pozbywaniu się toksyn, zwiększa wydajność mózgu i mięśni. Szacuje się, że dorosła osoba powinna dziennie wypijać około 2 litry. Niestety woda kranowa w wielu przypadkach jest zanieczyszczona, co zależy między innymi od stanu instalacji wodociągowej i innych czynników. Z tego powodu sięgamy po wodę butelkowaną, dostępną niemal w każdym sklepie.

Plastik jest materiałem, którego biodegradacja trwa około 100-1000 lat, dlatego wyrzucanie go zatruwa planetę. Nawet wrzucając pustą butelkę do odpowiedniego pojemnika, może się okazać, że nie zostanie ona przerobiona. Ogromne składowiska odpadów są toksyczne, dlatego warto poszukać alternatyw, spośród których szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest butelka filtrująca wodę. Oczywiście zanieczyszczenia nie są spowodowane wyłącznie przez plastikowe butelki jednorazowe, jednak gdyby każdy z nas ograniczył ich zużycie, różnica byłaby ogromna.

Butelka filtrująca - jak działa?

Butelka dzięki zastosowaniu filtra umieszczanego zazwyczaj pod zakrętką oczyszcza płyn. Akcesorium swoim działaniem przypomina dzbanki filtrujące, które ostatnimi czasy stały się wyjątkowo popularne. W przypadku butelki jednak wszystko zostało zminiaturyzowane. Dzięki procesowi każdy łyk wody zostanie oczyszczony z ewentualnych, niebezpiecznych substancji oraz kamienia.

Warto pamiętać, że kamień może się osadzać na butelce nawet w przypadku filtrowanej wody. Dochodzi do tego ewentualny rozwój bakterii, dlatego naczynie powinno zostać co najmniej raz dziennie umyte. Zazwyczaj utrzymanie higieny takiego produktu nie różni się niczym od zwyczajnych talerzy czy kubków, dlatego wiele modeli można myć nawet w zmywarce. W każdym jednak przypadku warto zwracać uwagę na zalecenia producenta.

Najlepsza butelka filtrująca - jaką wybrać?

Przede wszystkim należy się zastanowić nad własnymi potrzebami. Na rynku można znaleźć naprawdę sporo butelek filtrujących wodę, które różnią się pod względem wielu aspektów. Na początku dobrze skupić się na pojemności. Jest ona bezpośrednio związana z wielkością produktu, dlatego jeśli korzystasz z torebki, większe modele mogą się nie mieścić. Mniejsze sprawdzają się też w przypadku osób, które nie opuszczają domu na długi czas, a więc ich zapotrzebowanie jest umiarkowane.

Kolejnym ważnym aspektem jest materiał wykonania. Niestety spora ilość butelek filtrujących jest wykonana z wątpliwej jakości plastiku, dlatego nie zalecamy korzystania z zaskakująco tanich produktów. Mogą być nawet toksyczne przy długotrwałym używaniu. Oczywiście nadal istnieje sporo modeli wykonanych z tworzywa sztucznego, które jest jednocześnie wytrzymałe, a także bezpieczne. Można się spotkać również z egzemplarzami szklanymi, które cieszą się popularnością przede wszystkim ze względu na swój estetyczny wygląd. Są jednak ciężkie, a przy tym zniszczą się przy upadku. Ciekawym rozwiązaniem będą także butelki filtrujące wodę z metalu (warto zwracać uwagę na to, by był nierdzewną stalą spożywczą), które wyróżniają się swoją wytrzymałością oraz właściwościami termoizolacyjnymi, dzięki czemu długo utrzymują temperaturę.

Nie można także zapominać o samym filtrze, który powinien być poprawnie wykonany. Z tego powodu warto sięgnąć po modele cieszące się dobrymi opiniami i skorzystać z oferty sprawdzonych marek pokroju Dafi czy naszej własnej - Global Water.

Butelka filtrująca - jaka najlepsza?

Nawiązując do powyższego, nie da się powiedzieć, że jedna butelka filtrująca jest najlepsza, ponieważ każdy ma inne preferencje. Nadal jednak przypominamy, by zawsze zwracać uwagę na jakość. Szczególną popularnością cieszą się butelki filtrujące wodę marki Dafi, które wyposażono w filtr w zestawie i wykonano z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Co więcej, występują one w różnych wersjach rozmiarowych. Kiedy filtr się zużyje (po około 150 litrach wody), wystarczy użyć kolejnego. Pamiętaj, że korzystanie z wielorazowych butelek na wodę jest sporym ukłonem w stronę środowiska, ale też Twojego komfortu i zdrowia - mając taki produkt pod ręką, zawsze ugasisz swoje pragnienie! Wiele ciekawych produktów znajdziesz w naszej ofercie - zapraszamy serdecznie!

Porozmawiaj z Ekspertami!
Nietypowy problem? Nie wiesz co wybrać?
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ