logo global water filtry do wody
SKLEP INTERNETOWY

Woda jonizowana na raka - czy to działa?

Opublikowano: 20 lipca 2021

Woda pozyskiwana w procesie jonizacji (alkalizacji) nie bez powodu nazywana jest żywą. Jej udoskonalony skład sprawia, że nabiera ona leczniczych właściwości, dzięki którym jej regularne spożywanie pozwoli Ci cieszyć się zdrowiem i lepszą kondycją. Z tego względu woda alkaliczna z powodzeniem jest stosowana jako zamiennik dla wielu farmaceutyków lub środków profilaktyki niektórych chorób. Od kilkunastu lat prowadzone są także badania, które mają na celu wykazanie, że woda jonizowana znajduje także zastosowanie w leczeniu raka. Warto przyjrzeć się bliżej tej kwestii, czy żywa woda może okazać się skuteczna w walce z nowotworami.

Badania nad działaniem wody jonizowanej na nowotwory

Choć dotychczas nie stwierdzono jeszcze naukowych dowodów na to, że ciecz jonizowana zwalcza raka, na niemieckich uczelniach prowadzone są badania na myszach cierpiących na złośliwe nowotwory. Stwierdzono, że układ odpornościowy zwierząt otrzymujących do picia wodę alkaliczną znacznie się wzmocnił, co udowadnia zwiększona liczba przeciwciał w krwi. Zauważono również, że przy kuracji wodą alkaliczną o pH wyższym niż 13, komórki nowotworowe są skutecznie zabijane bez uszkodzenia zdrowych komórek znajdujących się w ich pobliżu.

Terapia alkaliczna chorób nowotworowych

Liczne badania medyczne prowadzone przez naukowców pod kątem warunków rozwoju komórek nowotworowych wykazały, że mają one odczyn kwaśny, z kolei zdrowe komórki w organizmie są zasadowe, jeśli chodzi o pH. Oznacza to, że zalkalizowane (zasadowe) środowisko jest niekorzystne dla rozwijania się komórek rakowych. Zbadano także wpływ alkalicznej wody na te istniejące już w organizmie. Zaobserwowano, że podział tych komórek w środowisku zasadowym zostaje na początku zahamowany, a z czasem ulegają one rozkładowi.  Te badania to dowód na ścisły związek między kwasowo-zasadową gospodarką w organizmie a rozwojem komórek powodujących choroby nowotworowe. Oznacza to, że przy zdiagnozowaniu raka powinno zmienić się środowisko wewnętrzne w organizmie na lekko alkaliczne, aby spowodować obumieranie komórek nowotworowych. Także przerzuty, czyli przemieszczanie się jednostek rakowych, są wywołane postępującym zakwaszeniem, co daje idealne warunki dla rozwoju kolejnych zmutowanych komórek. Innowacyjną metodę, opierająca się na alkalicznym działanie zjonizowanej wody, opracowała Nancy Shaw. Założyła ona także fundację The Cancer Alternative Foundation w USA zajmującą się leczeniem chorób nowotworowych terapią alkaliczną działającą w oparciu o spożywanie codziennie dużych ilości wody jonizowanej. 

Woda jonizowana w leczeniu raka

O ile silne kuracje z użyciem przykładowo ługu sodowego o wysokim pH mogą być przeprowadzane jedynie pod nadzorem i z polecenia lekarza, o tyle istnieje łagodniejsza i mniej radykalna forma zalkalizowania organizmu. Polega ona na włączeniu do swojej diety dużych ilości wody zjonizowanej. Na czym polega jej działanie? Woda ta w procesie elektrolizy zostaje nasycona alkalicznymi metalami, takimi jak sód, potas czy magnez, które wspierają zobojętniające właściwości krwi. Dzięki temu już samo spożywanie wody alkalicznej jest w stanie zneutralizować wszelkie pozostałości kwasowe w układzie krążenia, a co za tym idzie w narządach wewnętrznych. Poza odkwaszeniem organizmu mikroskopijne cząsteczki wody żywej lepiej transportują tlen, co sprawia, że wpływają na poziom dotlenienia komórek w organizmie. Takie działanie – odkwaszające oraz dotleniające – hamuje rozwój niektórych chorób, zatem istnieją poważne przesłanki co do skuteczności wody jonizowanej także w leczeniu raka.

W przypadku profilaktyki nowotworów, według zaleceń The Cancer Alternative Foundation, powinno spożywać się dziennie 30 ml wody jonizowanej w przeliczeniu na każdy kilogram masy ciała. Jest to średnia ilość około 2 litrów dziennie, co równa się zalecanemu spożyciu wody pitnej. W leczeniu nowotworów należy zwiększyć ilość wypijanej dobowo wody alkalicznej do co najmniej 4 litrów. Fundacja zaleca także kąpiele z dodatkiem wody alkalicznej, również w ilości przekraczającej 4 litry, ponieważ wspomaga ona w ten sposób poziom natlenienia organizmu, działając przez tkankę skórną. Istnieją także zalecenia co do miejscowych zmian nowotworowych, które należy przemywać wodą alkaliczną o stężeniu powyżej 13 pH. Stosowanie tego rodzaju kuracji powinno być każdorazowo konsultowane z lekarzem. Jeśli jednak chodzi o zapobieganie chorobom nowotworowym, warto zaopatrzyć się w domowy jonizator wody i rozpocząć stosowanie żywej wody jak najszybciej, tym bardziej ze względu na jej ogólne właściwości prozdrowotne.

Porozmawiaj z Ekspertami!
Nietypowy problem? Nie wiesz co wybrać?
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ