Jonizatory wody - Żywa woda - Woda alkaliczna

Zaawansowana funkcjonalność jonizatora wody obejmuje eliminowanie nieczystości, wytwarzanie alkalicznej wody jonizowanej oraz kwaśnej wody jonizowanej za pomocą elektrolizy oraz zachowywanie wszelkich niezbędnych minerałów. Woda oczyszczona jest dzielona na alkaliczną wodę jonizowaną oraz kwaśną wodę jonizowaną. Pierwsza jest używana do picia, a druga do sterylizacji, dezynfekcji oraz czyszczenia.

Pochodzenie oraz historia wody jonizowanej

Woda jonizowana została odkryta w 1937 roku przez japońskiego naukowca o nazwisku Suga. Początkowo korzystano z niej wyłącznie w zastosowaniach rolniczych i jako efektywny środek ulepszania posiewu bardzo szybko została rozpowszechniona na całą Japonię. W 1950 roku, kiedy Yamada, dyrektor Narodowego Instytutu Nauki całkowicie wyleczył egzemę używają alkalicznej wody jonizowanej zaczęto nazywać ją "cudowną wodą". Parę lat później, w 1959r., raport dotyczący klinicznych efektów wody jonizowanej został złożony w Departamecie Zdrowia, aż w końcu w 1965r. Departament Zdrowia w Japoniii zatwierdził alkaliczną wodę jonizowaną jako środek efektywny w leczeniu chronicznej biegunki, zaburzeń fermentacji jelitowej, przypadłości zobojętniania kwasów oraz niestrawności, dzięki czemu alkaliczna woda jonizowana została zarejestrowana jako środek medyczny.

Właściwości wody jonizowanej

  1. Bogata zawartość wodoru aktywnego.
  2. Cząsteczki, grupy molekuł wody są bardzo małe.
  3. Potwierdzona skuteczność jako środka medycznego.
  4. Zatrzymuje efekt redukcji (silny przeciwutleniacz).
  5. Bogata w minerały.

Właściwość odtleniająca alkalicznej wody jonizowanej:

  • Eliminuje szkodliwy tlen, który występuje w ludzkim organiźmie. Szkodliwy tlen tworzy się w stosunku 1% do całego tlenu, który człowiek wdycha, lecz jego utlenianie wzrasta do 30%, jeżeli dana osoba jest pod wpływem silnego stresu lub przepracowania, powodując nowotwory, miażdżycę i inne choroby, a także przyspiesza proces starzenia.
  • Rozmnaża dobre bakterie. Generalnie okrężnica zawiera bakterie gnilne, bakterie oportunistyczne oraz bakterie dobre, ale okrężnica ludzi, którzy funkcjonują we współczesnym społeczeństwie, przez co doświadczają antyseptyków, barwników i spożywają głównie mięsne dania, zawiera mniej bakterii dobrych, a więcej bakterii gnilnych, które wytwarzają w jelitach substancje rakotwórcze takie jak indol, fenol, skatol oraz amoniak.
  • Redukcja dobrych bakterii w okrężnicy często powoduje chroniczne zaparcia, inwazyjne schorzenia skóry oraz choroby alergiczne. Alkaliczna woda jonizowana sprzyja redukcji środowiskowej w okrężnicy, powstrzymując rozprzestrzenianie się bakterii gnilnych i zwiększając liczbę bakterii dobrych.

Schemat budowy przykładowego jonizatora do wody

Schemat budowy jonizatora do wody
 
 

Schemat procesu zachodzącego na elektrodach jonizatora

Proces zachodzący na elektrodach jonizatora
 
 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności »

Zrozumiałem

Global Water sp. z o.o.

ul. Daleka 7
41-253 Czeladź
KRS 0000494620
NIP PL6252450289
REGON 243474971

Kontakt
tel/fax: +48 32 360 25 43
+48 32 298 60 25
sklep@osmoza.pl

Konsultanci

Ewelina - sprzedawca GW Ewelina: 503 177 946 - ewelina@osmoza.pl

Sandra - sprzedawca GW Sandra: 534 602 609 - sandra@osmoza.pl

Magdalena - sprzedawca GW Magdalena: 731 450 606 - magdalena@osmoza.pl